Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб-Нд: вихідний

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Темпернi фарби

Темперні фарби - це одні з найдавніших видів фарб, згадка про які можна зустріти в наукових працях римського філософа Плінія, виданих 3500 років тому. Але цей матеріал виявився настільки якісним, що продовжує використовуватись художниками і донині.

Що таке темперні фарби?

Темперні фарби – це вид водяних фарб, основним інгредієнтом яких є сухі порошкові пігменти. Щоб отримати густу масу, порошок змішували з емульсією – штучною чи натуральною (казеїн, білок та жовток яйця, мило), а також додавали олію та воду. Склад темперних фарб залишається тим самим і донині.

Якщо порівняти властивості темперної фарби для малювання та масляні фарби, то тут виграє темпера, оскільки вона більш довговічна (навіть через довгі роки фарба на полотні зберігає яскраві та соковиті відтінки), а також доступніша за ціною.

Навіщо використовують темперні фарби?

Темперні фарби підходять для малювання на будь-якій поверхні: чи то дерево чи папір. У давнину ними розписували церковні фрески, стіни у храмах та королівських палацах, замість олії їх використовували художники, тому особливих обмежень щодо матеріалу не існує.

Особливості темперних фарб

За своїми особливостями темперні фарби для малювання поєднують у собі властивості гуаші, олії та акрилу. Вони швидко сохнуть, що змушує художника працювати дуже швидко, при висиханні стають матовими, зберігають насиченість, але злегка змінюють відтінок.

Переваги та недоліки

Головними перевагами є:

  • Збереження яскравості кольору.
  • Швидке висихання.
  • Не розмивається водою, як це роблять гуаш та акварель.
  • Відмінно взаємодіє з лаковим покриттям, після якого живопис темперними фарбами набуває більше блиску, ніж олійні фарби.
  • Універсальна у використанні поверхні нанесення.
  • Добре вбирається у поверхню, за рахунок чого зберігається насиченість кольору.

До мінусів можна віднести:

  • Іноді швидке висихання не завжди є добрим показником – якщо митець зробив помилку у підборі відтінку, він не зможе розбавити його водою та додати потрібний колір.
  • Незважаючи на збереження яскравості, після висихання темпера змінює початковий відтінок.
  • Досить рідко використовується.

Основні види темпери

Яєчна темпера. Використовувалася в середні віки. Добре поєднується з іншими відтінками, після висихання не вицвітає і зберігає яскравість.

Казеїново-олійна темпера. Це водорозчинний вид темпери, що створюється з пігментів, лляної олії та водного розчину казеїну. Використовується для роботи на щільних матеріалах, таких як ґрунтоване полотно або дерево.

Полівінілацетатна або клейова темпера. Виготовляється на основі будь-якого виду клею і часто використовується не тільки на папері, а й у процесі малювання на склі, стіні, бетоні.

Художні темперні фарби використовуються творцями донині. У магазині Panda Market легко купити набір темперних фарб з широкою палітрою кольорів. Темперні фарби підійдуть не лише професійним художникам, а й дітям, які після перегляду майстер-класу з фарб темпера зможуть творити на рівні професіоналів. У Panda Market фарба темпера має привабливу ціну та відмінну якість.

Немає товарів

Вгору