Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб-Нд: вихідний

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Етюдники

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

В інтернет-магазині Panda Market представлений великий вибір етюдників для мальовничих робіт. У нашому каталозі є моделі для пленера, а також настільні етюдники для художників, тому ви завжди зможете вибрати відповідний варіант за функціоналом та вартістю.

Що таке етюдник?

Етюдник це «робочий стіл» живописця, який часто пише на пленері або просто воліє з комфортом зберігати художні речі в майстерні або в польових умовах. Як правило, він виконаний у вигляді компактної легкої валізки або маленької скриньки з відділеннями для зберігання фарб, пензлів, палітри та іншого приладдя. Фактично це пристосування, в якому скомбіновані мольберт, пенал і триноги, але існують моделі з різним функціоналом.

Дерев'яний етюдник для пленера випускається з конструктивними особливостями:

  • зі сталевими чи дерев'яними ніжками для встановлення на потрібній висоті;
  • з ременем для перенесення через плече;
  • з рукояттю, як у валізи.

Настільний етюдник часто не має ніжок і використовується як альтернатива компактним мольбертам, маючи при цьому пенал для інструментів. Іноді випускаються моделі зі знімними ніжками та отворами для їх кріплення на штативі, який купується окремо або входить в комплект. Універсальні комбіновані моделі підходять для виїзду на природу, так і для роботи в майстерні. Вони можуть встановлюватись на столі або на тринозі.

Як вибрати етюдник?

Основним критерієм вибору є завдання, для якого ви купуєте дерев'яний етюдник для малювання. Якщо він призначений для робіт поза студією, на перше місце виходить компактність і одночасно можливість помістити в ящик всі потрібні інструменти для малювання. Для пленера підійдуть такі варіанти:

  1. Конструкція французького типу на складних ніжках дозволяє перетворити етюдник на аналог мобільного мольберта і комфортно малювати стоячи (при цьому фарби зручно розміщуються в ящику). Переважно, якщо такий пристрій матиме сталеві або алюмінієві ніжки телескопічного типу для регулювання висоти. Такий варіант є оптимальним для виходу на пленер.
  2. Настільний варіант з книжковою орієнтацією кришки, який можна брати на пленер і розташовувати на колінах. Однак така модель більше підходить для роботи в студії, або для навчання у художній школі (за відсутності у класі штатних мольбертів).
  3. Настільний «британський» етюдник із альбомною орієнтацією кришки має ту саму сферу застосування.

Визначившись із моделлю, потрібно подумати про розмір. Найчастіше художники використовують середній художній етюдник 40х30 см, в якому поєднується компактність і достатній обсяг ящика для фарб. Міні-моделі 35х25 см або аналоги підійдуть, якщо потрібна полегшена вага, наприклад, для дитини або як жіночий «аксесуар». При цьому слід враховувати, що навіть найлегші етюдники масою 2,5 кг стають важчими після заповнення інструментами.

Великий етюдник на ніжках підходить для встановлення в будинку або для роботи над великими етюдами, особливо якщо є можливість перевозити його в автомобілі.

Як користуватись етюдником?

Оскільки художнику потрібен етюдник як поєднання мольберта і пеналу, його потрібно правильно підготувати до виходу пленер. Для цього в шухляду вкладається мінімальний набір фарб і пензлів, але є варіанти розширити цей арсенал. Частину фарб можна переносити в рюкзаку, оскільки художник зазвичай бере з собою і цей аксесуар. До цього ж рюкзака зовні можна пристебнути складний стільчик, щоб малювати сидячи. Також можна звернути увагу на фарби в міні-упаковках або тюбики, які ви вже майже витратили. Для виїзної сесії їх буде досить, а місця такі фарби займуть менше.

Після розбирання етюдника та встановлення його на потрібній висоті або підставці, полотно або картон прикріплюється кнопками до кришки або фанерки, що входить до комплекту. Для деяких моделей це робиться із внутрішньої сторони, а для інших – із зовнішньої. Це краще врахувати під час вибору конструкції. Більшість моделей мають поставки, гачки або інші додаткові пристрої для закріплення картини в статичному положенні, що забезпечує зручність під час малювання.

Ще одна функція, про яку художники-початківці забувають при виборі інструментарію, – збереження картини в дорозі. Для цього полотно або лист картону повинен мати розмір менший за площу кришки етюдника. Після завершення роботи картина перевертається лицьовою стороною до кришки та переноситься у закритому ящику.

Скільки коштує етюдник?

Ви можете купити етюдник в інтернет магазині Panda Market з доставкою у Києві та по всій Україні. Настільні моделі Tart та мольберти-планшети Rosa можна придбати за ціною від 1000 грн, а французький етюдник для акварелі від Brushme або D.K.Art&Craft коштуватиме 1900 грн і вище.

Вгору