Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб-Нд: вихідний

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Олійна пастель

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Картина маслом: секрети олійної пастелі

Прийнято вважати, що одним з кращих інструментів живопису є масляні фарби. І це неспроста. Саме олійні фарби дарують настільки насичений колір, стійкість структури і довговічність предметів мистецтва. Олійні фарби були улюбленим засобом письма вайвидатніших художників в історії. Сучасні автори також широко використовують їх під час написання картин та оздоблення різних виробів.

Незважаючи на ці та інші переваги масляних фарб, у них є і характерні особливості, що вимагають певних умов використання. У зв'язку з цим деякі майстри, особливо початківці, часто роблять вибір на користь практичної альтернативи масляним фарбам – олійної пастелі.

Художня олійна пастель для малювання зможе не тільки замінити рідке «масло», але також доповнити роботи, виконані ним.

Що таке олійна пастель?

Олійна пастель – це пресована крейда, що містить пігмент, пов'язаний сумішшю масла і воску. Представлена ​​у вигляді олівців і брусків квадратної або круглої форми. Призначена для малювання на папері, полотні, шкірі, дереві, склі, дзеркалах і інших поверхнях.

Головною перевагою олійної пастелі перед олійними фарбами є те, що з часом вона не сприяє появі жовтих плям на полотні і папері. Це позбавляє майстрів від необхідності попередньо покривати основу грунтом і дозволяє використовувати її на негрунтованних поверхнях без будь-якої підготовки.

Іншую важливою перевагою є тверда форма і зручність при транспортуванні. Творчість з використанням пастелі олійною стане відмінним рішенням як для дітей, так і для дорослих, як для початківців, так і для професіоналів.

Чим відрізняється олійна пастель від сухої?

Головною відмінністю олійної пастелі від сухої є компонент, який зв'язує пігмент. Крейда олійної пастелі містять «масло» і віск, чого немає в сухій. Саме ці елементи зумовлюють характерну гладкість крейди на дотик і яскравий блиск при нанесенні на поверхні. Різниця між масляною і сухою пастеллю видно і на готових роботах. При використанні першої досягається наступний результат:

  • більш яскраве зображення;
  • більш стійкий результат;
  • зображення не обсипається;
  • рідше виникає необхідність в «зволоженні»;
  • рідше виникає необхідність в фіксаторах.

Олійна пастель найкраще підходить для підготовки новачків і дітей до роботи з олійними фарбами. У той же час це прекрасна можливість створити картину «маслом» з меншими витратами і незручностями, що виникає при роботі рідкими фарбами.

Як вибрати масляну пастель

Вибір олійної пастелі грунтується на наступних характеристиках продукту:

  1. М'якість. Протестуйте крейду: чи легко вона піддається розтушовуванню пальцями, чи легко змішувати кольори вручну. Якщо пігмент лягає рівномірно і його легко можна розтерти пальцями, то м'якість ідеальна. Якщо ж малювати крейдою важко, виникає необхідність в пом'якшенні за допомогою води або розчинника, то перед вами недостатньо м'які крейди.
  2. Укривістость. Саме покриваність відповідає за якість кінцевого результату. Якщо пігмент повністю перекриває основу, то зображення буде насиченим, і не доведеться докладати додаткові зусилля і витрачати більше матеріалу для отримання потрібної яскравості. Якщо ж основа просвічується крізь пігмент, значить, перекривна здатність не дуже висока, і необхідно доповнювати набір відповідними відтінками.
  3. Світлостійкість. Мабуть, найголовніший критерій вибору олійної пастелі. Дуже важливо використовувати світлостійку пастель, тому що вона відповідає за довговічність яскравості і насиченості зображення. Особливо це стосується картин і предметів інтер'єру з пастельними малюнками, адже вони найбільше піддаються впливу сонячного і штучного світла. Використовувати крейду без гарантії на світлостійкість можна в тому випадку, якщо вам не потрібно зберігати зображення протягом довгого часу або ж ви зберігаєте його в недоступному для дітей місці (скетчбук, альбом і інші предмети, що зберігаються в шафах і т.д.).

Популярні виробники

Найбільш популярними виробниками олійної пастелі є бренди:

  • Sennelier;
  • Mungyo;
  • Maimeri;
  • Van Gogh;
  • Erengi;
  • Faber-Castell;
  • Sakura Expressionist;
  • Neopastel Caran d'ache.

Кожен з них пропонує матеріали з унікальними характеристиками. Якщо важко у виборі виробника, ознайомтеся з досвідом використання товару інших майстрів або замовте консультацію.

Поради: як малювати олійною пастеллю

Є кілька незвичайних технік малювання крейдою олійної пастелі. Ось деякі з них:

  1. Малювання на наждачним папері. Шорстка поверхня «чіпляє» великі частки крейди, що сприяє більш насиченому кольору. А ще на такій поверхні легше розставляти акценти і додаткові штрихи.
  2. Змішування з розчинником. Цей спосіб стане практичним рішенням для тих, хто захоче перетворити крейди в рідкі масляні фарби. Як розчинник можна використовувати і звичайну воду (для водорозчинних).
  3. Прогладжування праскою. Це про те, як використовувати техніку енкаустики в домашніх умовах. Розплавивши крейду на поверхні нагрітої праски, проведіть нею по паперу/полотну.

Купити олійну пастель в магазині Panda Market

Купити олійну пастель в інтернет-магазині Panda Market можна з Києва, Харкова, Одеси, і будь-якого іншого міста України. Ціна олійної пастелі залежить від виробника. Придбати можна поштучно і в наборі від 6 до 72 кольорів. Вартість наборів залежить від колірної гами і кількості крейди.

Вгору