Акція: 15% знижки на другу картину за номерами Brushme!

Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб-Нд: вихідний

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Поталь

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Поталь – це тонка фольга, яку зазвичай виготовляють із металу або сплавів для створення ефекту позолоти або сріблення. Використовуючи поталь художню, композиція стає більш виразною. Поталь для золочення широко застосовується в реставрації, іконописі, в інтер'єрному оздобленні, для рукоділля тощо. Виготовляється поталь з різними технічними показниками. Залежно від мети вибирають той чи інший вид матеріалу. Ознайомимося з деякими характеристиками.

За формою випуску

  • Листова має форму аркушів, які укладаються зі зміщенням у конверті або у вигляді книжки по 25 штук перекладених папером. Листова поталь може бути вільна і трансферна. Підходить для роботи на широких і плоских поверхнях, наприклад, на стінах або склі.
  • Рідка являє собою композицію, яка складається з дрібних металевих частинок і синтетичних смол. Рідка поталь для малювання використовується для розпису меблів, створення орнаментів, промальовування дрібних деталей.
  • Пластівці – це невеликі легкі шматочки поталі, які представлені як в однотонних, так і в різнокольорових сумішах. Незамінна в техніці кракелюру для "зістарювання" різних поверхонь.
  • У рулоні випускається трансферна поталь, яка вважається дуже економічною. Зручна для масштабних проєктів, наприклад, для оформлення стель і великих панно.

Види поталі

  • Трансферна – металева фольга, яка спресована з тонким папером і може бути легко перенесена на тверду поверхню. Поталь, нанесена на плівку, називається дзеркальною. Трансферна поталь доступна в аркушах і рулонах. Зручна для золочення плоских поверхонь і великих рельєфів.
  • Вільна – це металева фольга у вигляді окремих аркушів або пластівців. Добре підходить для дрібних і детальних робіт.

За матеріалом виготовлення

Колір поталі залежить від її складу. Для отримання потрібного відтінку використовують різні матеріали.

  • Золота поталь складається зі сплаву міді та цинку. Вона потребує обов'язкового покриття лаком, бо мідь з часом окислюється і змінює колір.
  • Срібна поталь виготовлена з алюмінію і захист потрібен тільки від механічних пошкоджень.
  • Мідна поталь складається повністю з міді. Тому вироби обов'язково покривають фінішним лаком.

Як працювати з поталлю

Поталь художня використовується на різних матеріалах: дерево, гіпс, метал, текстиль, пластик та інші.

  1. Якщо поверхня пориста, то її добре ґрунтують.
  2. Потім виріб покривається клеєм, таким як мордант або мікстіон, і підсихає до стану липкості. Після чого шматочки поталі акуратно розподіляють по поверхні за допомогою пензля або спонжа.
  3. Вільна поталь обережно притискається до клейової поверхні, оскільки легко рветься і зміщується.
  4. Під час роботи з трансферною поталлю після схоплювання з клеєм папір прибирається.
  5. Пластівці наносяться в кілька шарів і розподіляються по поверхні за допомогою пензля, а надлишки пластівців видаляються.
  6. Після висихання поталь покривається лаком для захисту від окислення і механічних пошкоджень.
  7. Рідку поталь перед використанням необхідно ретельно перемішати. Потім пензлем нанести на підготовлену поверхню.

Після висихання робота набуде яскравого металевого блиску.

Купити поталь у магазині Panda Market

Якщо вас цікавить, де купити поталь у Києві, ціна на різні види може коливатися, тому варто ознайомитися з асортиментом в інтернет-магазині Panda Market. Тут ви знайдете все для золочення: різні види поталі, клей для поталі та інші матеріали. Вартість поталі відповідає якості та залежить від розміру набору. Щоб підібрати товар з конкретними параметрами, використовуйте фільтри в каталозі. Купити поталь для золочення в Україні в Panda Market ви можете зі зручною доставкою в усі регіони.

Вгору