Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб-Нд: вихідний

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Мольберти

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Мольберти для малювання – основа живопису

Чи малюєте ви у студії, на кухні, у дворі чи в полі, міцний мольберт – це запорука комфортної роботи. Мольберти для малювання бувають різних форм та розмірів, що дозволяє кожному художнику підібрати оптимальне для нього рішення. При виборі мольберта важливо добре подумати про те, які вимоги та характеристики вам найбільш важливі.

На що звернути увагу при виборі мольберта

Вибір мольберту повністю залежить від специфіки вашої роботи, тому розглядати кожне рішення потрібно з урахуванням ваших запитів.

Можливо, ви працюєте у великих масштабах, і тому вам потрібен міцний і важкий стаціонарний студійний мольберт, щоб він залишався на місці – найбільші мають H-подібну раму з широкою квадратною основою. Або, можливо, вам подобається міняти положення сидячи і стоячи під час малювання, тому важливо, щоб висота легко регулювалася – мольберти з колінчастими ручками легко піднімаються і опускаються.

Якщо ви працюєте за столом, і вам потрібно те, що зручно складається для зберігання після роботи, варто звернути увагу на складні настільні мольберти, які складаються в акуратну коробку, а багато хто з них також поставляється з підставкою для фарб та пензлів.

Якщо ви працюєте з дуже рідкою аквареллю і вам потрібен мольберт, який може нахилятися до горизонтального положення, щоб запобігти проливанню та підтіканню фарб, є спеціально розроблені художні мольберти для акварелі.

Типи мольбертів

Існує кілька основних типів професійних мольбертів, кожен з яких має певне призначення.

Якщо ви хочете купити мольберт для художника, але не впевнені, який тип вибрати, ознайомтесь з характеристики, описаними нижче.

Мольберти з А-подібною рамою чи лірою (мольберти-триноги)

Мольберти A-frame (Lyre, або триноги) – це мольберти трикутної форми з 3 ніжками – 2 спереду та 1 ззаду. Якщо дивитись на них зверху, то форма нагадує букву «А», звідси й назва. Ця форма дозволяє встановити мольберт у кут, якщо простір обмежений. Ці типи мольбертів також легко зберігати, тому що задню ніжку можна висунути вперед.

Мольберти з А-подібною рамою можуть вміщувати полотна розміром від 38 до 75 дюймів та менше. Вони ідеально підходять для людей з обмеженим простором та роботи в малому або середньому масштабі.

H-подібні мольберти

H-подібні мольберти мають міцну основу, що робить їх більш довгостроковими, ніж мольберти з А-подібною рамою. Вони займають більше місця і їх не так легко скласти і сховати (хоча є і компактніші моделі для тих, хто працює в тісних приміщеннях). Якщо у вас є місце, де ви можете залишити мольберт на невизначений час, то в мольберт з Н-подібною рамою варто вкласти гроші.

Деякі моделі з Н-подібною рамою мають лотки для зберігання художнього приладдя. Більшість з них також можна скласти для зберігання – хоча навіть у складеному стані мольберт із Н-подібною рамою все одно буде більш громіздким та об'ємним, ніж мольберт із А-подібною рамою. Багато хто з них вміщує полотна до 84-96 дюймів та ідеальні для майстрів, що працюють з великими полотнами.

Мольберти-станки (мольберти-гіганти)

Гігантські дерев'яні мольберти (також звані негабаритними мольбертами) отримали назву тому, що вони призначені для художників, що працюють у великих масштабах. Якщо ви часто працюєте на полотнах розміром більше 8 футів, то гігантський мольберт це те, що вам потрібно. Такі мольберти відрізняються підвищеною міцністю та стійкістю, тому вони можуть витримати додаткову вагу та розмір великих полотен.

Гігантські мольберти можуть витримувати картини заввишки до 85-120 дюймів. Вони громіздкі та важкі, тому їх нелегко транспортувати чи зберігати.

Гігантські мольберти ідеальні для майстрів, які працюють у світових масштабах у виділеній студії.

Мольберти-хлопушки

Цей міцний мольберт з дерев'яною рамою з сосни включає дошку і магнітний затискач для паперових рулонів. На знімній полиці, прикріпленій до мольберту, можна зберігати різне приладдя, наприклад, фарби, пензлі, маркери та крейди. Крім малювання та розфарбовування, художники можуть практикуватися у каліграфії та графіці, а також демонструвати свої роботи на виставках та у галереях.

Конвертовані або гібридні мольберти

Конвертовані (гібридні) мольберти – це один із найцікавіших типів, тому що вони можуть «перетворюватися» на настільні мольберти. Вони оптимальні для художників, що пишуть акрилом і маслом, яким необхідно малювати у вертикальному положенні, а також для акварелістів і пастелистів, які можуть віддати перевагу горизонтальній поверхні.

Мольберти, що трансформуються, можуть витримувати картини висотою до 84 дюймів. Деякі також оснащені лотком для зберігання приладдя. Переставні мольберти зазвичай міцніші, ніж мольберти з А-подібною рамою, але вимагають більше місця.

Мольберти, що трансформуються, ідеальні для майстрів, що малюють у декількох площинах.

Одномачтові мольберти

Одномачтові мольберти прості у використанні та доступні за ціною. Ці типи мольбертів не такі міцні, як мольберти з H-подібною або навіть A-подібною рамою, але вони можуть підійти для художників-початківців, студентів художніх вузів або всіх, кому потрібен мольберт, який легко зберігати.

Одномачтові мольберти можуть витримувати картини висотою до 72 дюймів. Вони ідеально підходять для людей з обмеженим бюджетом, які мешкають або працюють у тісних приміщеннях.

Настільні мольберти

Настільні мольберти ідеально підходять для художників, які працюють у невеликих масштабах. Такі мольберти досить малі і не займають багато місця, тому їх зберігання не створює незручностей.

Настільні художні мольберти бувають з А-подібною, Н-подібною та одномачтовою рамою. Деякі з них мають висувну скриньку для зберігання художнього приладдя, що зручно для майстрів, яким потрібно брати мольберт та приладдя з собою, наприклад, додому або до школи. Залежно від конкретної моделі деякі настільні художні мольберти можуть вміщувати картини висотою до 32 дюймів.

Настільні мольберти ідеальні для художників, які працюють у невеликих масштабах, тих, у яких обмежений простір та тих, кому потрібний маленький мольберт.

Переносні мольберти для пленейру

Мольберти для пленейру призначені для роботи на свіжому повітрі. Найкращі моделі легко переносяться та встановлюються. Вони мають ніжки-триноги та виготовляються з дерева або алюмінію. Пленейрні мольберти французького типу мають вбудовані ящики для приладдя та полицю для зберігання палітри. Деякі мольберти для пленейру можуть вміщувати картини заввишки від 45 до 78 дюймів.

Портативні мольберти ідеально для майстрів, які шукають продукт, який легко переносити та легко встановлювати.

Мольберти з лавкою

Мольберти з лавкою зручні тим, що є комбінацією мольберта і сидіння. Це дуже зручно для художників, які працюють на пленері, або художників, які проводять демонстрації. Вони складаються, тому немає необхідності брати із собою додатковий стілець.

Деякі мольберти з лавкою можуть утримувати картини заввишки до 24 дюймів. Ідеально підходять для художників, котрі малюють на вулиці.

Демонстраційні мольберти

Демонстраційні мольберти призначені для виставок та галерей. Такі мольберти не призначені для малювання, оскільки вони дуже тендітні. Також відомі як декоративні мольберти, ці мольберти можуть мати незвичайний чи химерний дизайн, що дозволяє створити естетично привабливу презентацію.

Демонстраційні мольберти ідеально підходять для художників, яким потрібно продемонструвати свої роботи на виставці чи студії. Деякі моделі можуть витримувати картини заввишки до 55 дюймів.

Дитячі мольберти

Давайте не забуватимемо і про наших початківців Пікассо. Дитячі мольберти зазвичай трансформуються, тому вони можуть зростати разом із вашою дитиною. Деякі моделі двосторонні, тому двоє дітей можуть малювати одночасно. Деякі також мають вбудовані крейдові та магнітні дошки та/або дошки сухого стирання, зі змінним рулоном паперу, що видає папір поверх дошки.

Скільки коштують художні мольберти

Ціни на мольберти варіюються у широкому діапазоні залежно від розмірів, матеріалу та призначення. Нижче наведено список середніх цін на різні типи мольбертів:

 • мольберти з А-подібною рамою – від $50 до $250;
 • мольберти з Н-подібною рамою – від $90 до $1460;
 • мольберти-верстати – від $300 до $1800;
 • мольберти-хлопушки- від $30 до $150;
 • трансформовані мольберти – $90 до $750;
 • одномачтові мольберти – від $42 до $600;
 • настільні мольберти – від $15 до $200;
 • мольбертів для пленейру – від $17 до $500;
 • мольберти з лавкою – від $230 до $400;
 • демонстраційні мольберти – від $17 до $400;
 • дитячі мольберти – від $35 до $400.

Вибір вашого першого мольберту

Якщо ви починаєте займатися живописом, то ми рекомендуємо вам вибрати мольберт початкового рівня з рамою A або H з планшетом.

Якщо ви шукаєте щось більш просунуте для своєї студії, то вам підійде якісніший мольберт з H-подібною рамою або одномачтовий мольберт.

Якщо ви пишете на пленері і вам потрібна мобільність, вибирайте мольберт з рамою A або мольберт з лавкою.

Інші мольберти є спеціалізованими: гігантські мольберти для великих творів мистецтва; трансформовані мольберти для використання різних засобів; настільні мольберти для малювання на столі.

Вгору