Кількість
|
Вартість
|
||
|
Жоден вид творчості не обходиться без використання паперових матеріалів. Вони можуть бути представлені в різних форматах, кольорах, мати різну щільність, фактуру, текстуру і використовуватися для різних цілей. Найчастіше паперові матеріали використовуються у 7 напрямках: малювання та живопис; упаковка; друк та поліграфія; скрапбукінг; хендмейд у стилі орігамі; пап'є-маше; декупаж.
Будь-який вид паперу, який використовується в цих категоріях DIY, носить назву дизайнерського паперу.
Що таке дизайнерський папір?
Дизайнерський папір – це матеріал для творчості, призначений для обробки різними художніми матеріалами (фарбами, клеєм, глиною, ґрунтом, декоративним скотчем та іншими елементами декору), а також для різних видів ручної обробки – зминання, складання, обклеювання та обгортання поверхонь та предметів тощо.
Види дизайнерського паперу
Папір для дизайну виготовляється за кількома технологіями і поділяється на підтипи в залежності від наступних характеристик.
Щільність
- Тонкий папір щільністю від 125 до 250 г/м² використовується для пакування, в тому числі для квітів, а також для декору, виробництва конвертів, DIY у техніках пап'є-маше, орігамі, декупаж.
- Папір середньої щільності – від 250 до 300 г/м² – використовується в поліграфії та друку, в тому числі листівок, сертифікатів, запрошень.
- Щільний папір – від 300 г/м² і вище – призначений для друку візиток, скрапбукінгу, малювання та живопису тощо.
Фактура
Найбільш поширеними фактурами дизайн-паперу є:
- глянсова (гладка);
- матова (шорстка);
- дзеркальна;
- тиснена;
- рифлена;
- металева;
- прозора/напівпрозора.
Текстура
Фактурний папір, дизайнерський або звичайний, може мати такі текстури:
- оксамитова;
- потерта;
- крафт-папір;
- з ефектом старовинного/старого паперу;
- папір із розмивами;
- потрісканий папір.
Формат
Дизайнерський папір, картон та полотна випускаються у всіх відомих форматах – від А1 (великі листи, ватман) до А6 (блокнот) та менше. Однак найчастіше майстри DIY віддають перевагу універсальному формату А4.
Колір
Дизайнерський кольоровий папір не обмежений за масштабом палітри, тому кожен майстер знайде колір на свій смак.
Інші особливості
Деякі бренди виробляють каталоги самоклеючого, матерчатого (льон, бавовна) з блискітками і без, а також гофрованого паперу та картону.
Виробники та ціни
Провідними виробниками дизайнерського паперу є бренди Fabriano (Італія); Folia (Німеччина); Smiltainis (Литва); Hahnemuhle (Німеччина); Prado (Португалія); James Cropper (Велика Британія); Canson (Франція); Margono Paper (Індонезія); Sadipal (Іспанія) та інші.
При такому розмаїтті вибору мимоволі виникає питання, скільки коштує дизайнерський папір. Текстура, фактура, щільність, формат та виробник – ключові фактори, що визначають ціну. Чим складніша техніка виробництва, чим більший формат і чим популярніший бренд, тим дорожчий продукт.
Купити дизайнерський папір в Україні з безкоштовною доставкою по Києву та іншим містам можна в інтернет-магазині Panda Market, вибравши із запропонованих наборів та товарів поштучно. Наша служба підтримки допоможе вибрати та замовити дизайнерський папір з урахуванням ваших вимог. Перш ніж вибрати той чи інший продукт, ознайомтеся з описом кожного товару.
Дизайнерський папір, інтернет-магазин Panda Market та ваше бажання творити покликані допомогти у створенні безцінних шедеврів DIY.