Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб-Нд: вихідний

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Полотна і підрамники

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Картини, написані на полотнах, завжди викликають особливі відчуття у глядачів. У них таїться енергетика справжнього мистецтва, яку неможливо передати на папері, картоні або будь-який іншій поверхні. Навіть цифрові полотна, незважаючи на більш досконалі форми і більш насичену колірну гамму меркнуть перед «живим» сюжетом, просоченою душею і думками художника.

Величезна різноманітність художніх матеріалів в онлайн і офлайн магазинах нерідко призводить до плутанини, особливо новачків, коли покупець просто не може відрізнити полотно з натуральних матеріалів з синтетичної основою. Для того, щоб уникнути помилкових покупок і розчарувань, пов'язаних з невиправданими витратами, необхідно розібратися в тому, що з себе представляє полотно і як правильно підійти до його вибору.

Що таке художнє полотно?

Полотно – це матерчата поверхня для живопису, яка кріпиться на різні основи (картон, підрамник, пенокартон). Полотна бувають різних розмірів, різної форми (квадратні, прямокутні, круглі, овальні) і текстури (дрібно-, крупно-, середньозернисті). За особливостями обробки полотна для малювання ділять на гарантування і неґрунтовані.

Види полотен для малювання

Існує кілька класифікацій видів полотен залежно від особливостей структури і виробництва. Серед основних груп головного інструменту живопису виділяють наступні:

  • матеріал;
  • тип основи;
  • фактура (текстура);
  • наявність/відсутність грунтовки.

Матеріал полотна

Найбільш поширеними матеріалами, з яких виготовляється художнє полотно, є бавовна, льон, джут і картон. Деякі виробники використовують і поліестер, проте це штучний продукт, отриманий в процесі нафтопереробки, тому його не рекомендується використовувати, в першу чергу, через неекологічность (особливо якщо він призначений для роботи з дітьми). Також це синтетичний аналог не дає того кінцевого результату, який очікується від роботи з натуральною тканиною, через відсутність адсорбуючої здатності пігменту фарб, властивою льону, бавовни або джуту.

Тип основи полотна

Залежно від цілей придбання полотна для малювання, а також умов роботи (в майстерні, на природі, в подорожі), слід вибирати ту чи іншу основу, на яку буде кріпитися тканину. Це можуть бути:

  1. Підрамник – класична основа для статичної роботи, коли часте транспортування не потрібно. Найбільш поширеним матеріалом є дерево і пластмаса (рідко алюміній). Головним секретом успішної роботи з полотном на підрамнику є правильний вибір розміру і коректний натяг самого полотна.
  2. Полотно на картоні – також часто використовується зважаючи на простоту використання і доступність ціни. Полотно для картини на картоні кріпиться клеєм або металевими скобами. Головним недоліком такої основи є ризик деформації і зміни кольорів зображення, тому що клей може просочуватись в тканину і залишати жовті плями, а також втрачати стійкість, внаслідок чого відбувається відділення поверхні від основи.
  3. Полотно в рулоні – не є основою як такою. Це скоріше форма виробництва, при якій матеріал може збиратися в рулон без ризику пошкодження зображення на різних етапах. Це найоптимальніший варіант при постійно змінному місці роботи. Рулон легко брати в подорож. Досить дочекатися висихання фарб – і можна сміливо переносити його в новий простір для творчості. Також можна використовувати спеціальний футляр.
  4. Полотно з контуром – це будь-який з перерахованих вище видів полотен, на яких нанесен контур зображення, призначений для подальшого розфарбування. Це свого роду розмальовка, і вона відмінно підійде для освоєння азів живопису новачками або дітьми, а також для експрес-роботи по заданому сюжету.

Фактура (текстура) полотна

Полотно для живопису з натуральних матеріалів може мати дрібно-, крупно-, середньозернисті фактуру. Зернистість обумовлена ​​особливостями волокон, з яких виготовлений матеріал. Кожна фактура дає той чи інший результат: якщо необхідно домогтися більш гладкого зображення і використовується масло або акрил, то варто зупинитися на дрібнозернистій структурі, якщо плануються більш «жорсткі» сюжети, майстер використовує мастихін і важкі, густі фарби, то оптимальним вибором буде крупнозерниста фактура.

Наявність/відсутність грунтовки

Готове полотно, воно ж грунтоване, використовується набагато частіше, ніж негрунтоване, тому що позбавляє від необхідності ручної обробки матеріалу. Грунт є ідеальною основою для роботи з олійними фарбами (або будь-якими іншими на масляній основі), з огляду на те, що перешкоджає розшарування масла і пігменту, а також надмірної адсорбції фарб тканиною, тим самим забезпечуючи довговічність зображення.

Купити полотно для малювання в магазині Panda Market

Якщо ви вирішили купити полотно для малювання поштучно, зверніть увагу на рекомендації, наведені вище. Для отримання бажаної якості готової роботи слід ретельно поставитися і до вибору інших художніх інструментів (пензлів, фіксаторів, розпилювачів і ін.). Набори, представлені в магазині полотен, вже містять все необхідне для професійного живопису, тому майстрам не доведеться шукати і підбирати необхідні поєднання інструментів самостійно.

Щоб купити полотно в Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та інших містах достатньо оформити замовлення на сайті інтернет-магазину Panda Market. Доставка здійснюється по всій Україні.

Вгору