Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кожній фарбі своє полотно: акварельний папір
При роботі з акварельними фарбами художники часто обмежуються використанням звичайного паперу або, навпаки, занурюються в волокна полотен. Це актуально переважно для початківців, тому що досвідчені майстри знають про існування і властивості спеціального паперу для акварелі.
Акварельний папір – це художнє полотно, основу якого складає бавовна або целюлоза, а іноді їх мікс, призначене для вологих технік малювання (аквареллю, чорнилом, гуашшю).
Особливості акварельного паперу
Професійний акварельний папір відрізняється від інших видів паперу для малювання тим, що має спеціальне покриття (як правило, желатин), що сприяє утриманню пігменту фарб на водній основі, який швидко розмивається і тьмяніє.
Другою особливістю паперу для акварелі є те, що вона дозволяє працювати без поспіху і ризику, що при допущенні помилки її не можна буде виправити (саме це є головною проблемою при малюванні на рисовому папері). Фарба просочує поверхню і сохне з помірною швидкістю, чого не можна сказати про звичайний папір.
Хороший акварельний папір не містить відбілювачів, тому за знебарвлення і деформацію контурів малюнка можна не торбуватися.
Як вибрати акварельний папір?
Якщо ви вирішили купити акварельний папір і не знаєте, як підійти до його вибору, зверніть увагу на наступні характеристики:
- Виробник. З огляду на те, що популярних брендів-виробників паперу для малювання аквареллю не так багато, як виробників інших матеріалів для творчості, цей критерій є найбільш важливим при виборі, тому що з брендом асоціюється весь набір властивостей продукту. Наприклад, Fabriano відомий середньозернистою фактурою, яка не "з'їдає» пігмент, а Arches – дрібнозернистою, помітно поглинає пігмент.
- Фактура. Фактура акварельного паперу представлена в трьох варіантах: дрібно-, середньо- і крупноозерниста. Дрібнозерниста структура також називається сатин зважаючи на ідеально гладку поверхню. Цей критерій обумовлює шорсткість (зернистість) поверхні і вимоги до техніки нанесення фарб. Наприклад, при роботі з дрібнозернистої фактурою краще використовувати м'який пензель, а з крупнозернистою – грубий.
- Щільність. Щільність паперу для акварелі визначає кількість рідини, яке може витримати поверхню. Наприклад, менш щільний папір перед нанесенням чергового шару води вимагає деякого висихання, в той час як на щільному папері ви можете «розмивати» малюнок довше і частіше, не чекаючи висихання. Найбільш поширеними показниками щільності є 185, 200, 240, 270 і 300 г/м2.
- Особливості виробництва. Існує два способи виробництва матеріалу – холодне пресування і гаряче пресування. Залежно від техніки виробництва виходить різна текстура акварельного паперу: матова, волокниста, глянцева, «яєчна шкаралупа». На відміну від фактури, текстура паперу визначає лише візуальні характеристики і не задає вимог до техніки нанесення пігменту.
- Форма випуску. Папір випускається у вигляді склейок, листів, блокнотів-скетчбуків, альбомів і рулонів, з односторонньою і двосторонньою фактурою. Листи можуть бути як з водяними знаками з назвою виробника, так і без.
- Формат. Формат акварельного паперу представлений в різних варіантах: А1, А2, А3, А4, А5, А6, В1, В2.
- Колір. Найчастіше папір для акварелі представлений в білому кольорі, проте деякі бренди випускають продукт і інших кольорів (сірий, слонова кістка, блідо-рожевий і ін.).
Купити папір для акварелі від Panda Market
Купити акварельний папір в Україні з доставкою по Києву, Харкову та іншим містам можна наборами і поштучно за доступною ціною в нашому магазині. До того, як замовити папір для акварелі, ознайомтеся з відгуками в описі до кожного товару.