Кількість
|
Вартість
|
||
|
Суха пастель для соковитих сюжетів
Яскраві барвисті картини можна створювати не тільки за допомогою масляних фарб. Безліч «соковитих» сюжетів є витворами майстрів сухої пастелі. Багата уява і досвідчені руки здатні створити воістину насичені картини і малюнки і за допомогою твердих фарб. Серед відомих художників суху та інші види пастелі застосовували І. Левітан, Г. Лундберг, Ж. Ліотар, Е. Дега, Р. Каррьера Е. Делакруа і ін.
Що таке суха пастель?
Суха пастель – це спресований пігмент з домішкою сполучного матеріалу. На відміну від звичайної кольорової крейди, суха пастель пресується менше, що дозволяє пігменту рівномірно лягати на поверхню використовуваної основи (папір, полотно і ін.), А також не містить вапнякових домішок. Суха пастель представлена у вигляді крейди і олівців різних форм і розмірів.
Суха пастель відмінно поєднується з усіма іншими видами фарб і може використовуватися в створенні комбінованих технік живопису. Особливу увагу слід приділити «побратимам» пастелі – сангині, художньому вугіллю, сепії та соусу, які схожі за структурою та властивостями з сухою пастеллю. Основним напрямком живопису, в якому використовуються ці види фарб, є графіка.
Сангіна – це червоно-цегляні крейди і олівці з оксиду заліза, змішаного з каоліном. Одним з найбільших шедеврів мистецтва, створених тільки за допомогою цього матеріалу, є автопортрет Леонардо да Вінчі.
Сепія – відрізняється від сангіни більш темним кольором, наближеним до коричневого. Іноді зустрічається в фіолетових відтінках. Сепія представлена не тільки у вигляді сухих виробів, а й у вигляді акварелі і чорнила, так що нею можна писати за допомогою кисті і пера. Натуральну сепію отримують з чорнила морських молюсків.
Художній соус – спресована суміш оксиду заліза, вапняку, каоліну і клею. Як правило, представлений в білих, землистих і сіро-чорних тонах. Соус також можна використовувати як в сухому, так і в рідкому вигляді. На відміну від сангіни, вугілля і сепії, дає більш яскраве зображення з ефектом «жирності».
Художнє вугілля – мабуть, найдавніший інструмент для малювання і письма. Вугілля використовували з незапам'ятних часів, коли поняття живопис і графіка ще не існували, а образотворче мистецтво обмежувалося наскельними малюнками. Сьогодні вугілля найчастіше використовується в листі в техніці монохром і представлений у вигляді олівців, крейди і паличок.
Кращою основою для сухої пастелі, сангіни, соусу, сепії та вугілля є папір, картон і полотно з шорсткою поверхнею. Ці дивовижні інструменти живопису можуть поєднуватися один з одним і з іншими видами фарб для отримання максимально реалістичних зображень.
Види сухої пастелі
Існує кілька видів сухої пастелі, які відрізняються один від одного за формою і твердості. За формою суха пастель для малювання буває:
- кругла;
- квадратна.
По твердості:
- суха м'яка пастель;
- суха екстра м'яка пастель;
- суха тверда пастель.
Всі види пастелі можуть змішуватися як один з одним, так і з водою і іншими видами художніх фарб.
Як малювати сухий пастеллю: поради
Суху пастель можна використовувати як самостійно, так і з водою: для цього достатньо провести вологим пензлем поверх потрібної ділянки зображення і розтушувати. Для сухого розтушовування можна використовувати тортіллон. Квадратна пастель відмінно підійде для посилення штрихів і дрібних деталей головного зображення, зроблене круглої пастеллю. Добре заточені пастельні олівці допоможуть увиразнити найтонші лінії і точкові деталі на картині. Захисне дерев'яне покриття обумовлює високу практичність і довговічність виробу.
Небажано наносити суху пастель поверх начерків звичайних олівців, тому що вона має не дуже хороші перекривні властивості. Для начерків можна використовувати відразу пастельні олівці і крейду, або інші художні інструменти (олівець конте, сангіна, сепія, соус). Для фіксації результату використовуйте спрей-закріплювач. Він забезпечить «зчеплення» пігменту з основою, що допоможе уникнути осипання і потускнения зображення. Картини з пастелі без фіксатора (закріплювача) бажано поміщати під скло, щоб з часом вони не зблякли і не обсипалися.
Якщо виникне необхідність стерти або відполірувати деякі ділянки малюнка, використовуйте спеціальну наждачний шкірку замість пальців і гумки. Для точності нанесення геометричних фігур використовуйте спеціальний трафарет для пастелі.
Популярні виробники сухої пастелі
Найбільш відомі такі виробники сухої пастелі, як Faber Castell, Sennelier, Mungyo, Derwent, Koh-i-noor, Stabilo, Сонет і ін. Суха художня пастель цих виробників представлена як в наборах, так і поштучно. Якщо вам важко у виборі виробника, ознайомтеся з досвідом використання інших майстрів в розділі Відгуки. Ці фірми випускають і інші види пастелі (масляна, акварельна, воскова).
Купити суху пастель в магазині Panda Market
Купити суху пастель в інтернет-магазині Panda Market можна поштучно і в наборі від 6 до 72 кольорів з Києва, Харкова, Одеси, і будь-якого іншого міста України. Ціна сухої пастелі для малювання залежить від виробника і кількості кольорів в наборі.