Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб-Нд: вихідний

Каталог
Укр
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Акварель з ефектом грануляції

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Ефект грануляції, або як зернами акварелі засіяти поля мистецтва

Початківці художники часто дивуються, виявивши «незрозумілі» бульбашки з кольоровими точками на полотні/папері. Деякі навіть думають, що перед ними фарби з простроченим терміном придатності, неякісними інгредієнтами або пошкодженою упаковкою, яка сприяла порушенню правил зберігання матеріалу.

Проте не варто переживати. Насправді, цей, на перший погляд, незрозумілий ефект є не чим іншим, як ефектом грануляції, за рахунок якого створюються витончені і величні елементи сюжетів картин різних жанрів.

Що таке ефект грануляції?

Ефект грануляції художніх фарб – це фізичний процес випадання осаду (пігменту) в результаті простої хімічної реакції (між пігментами фарб, між пігментом і солями води, між пігментом і розчинником і т.д.). Головною умовою процесу є наявність як мінімум двох пігментів, один з яких створює фонове покриття, а інший – зернисте.

Єдиним видом фарб для малювання, що дає ефект грануляції, є гранулююча акварель. Провідними виробниками цих фарб є:

Особливості акварелі з ефектом грануляції

При роботі з аквареллю з ефектом грануляції цей процес відбувається природно, так що художники не відчувають необхідності використання додаткових засобів, таких як спреї і розчинники. В якості сполучної речовини до складу акварелі з грануляцією, як правило, входить гуміарабік. Окремо випускається і розчин на його основі, призначений для того, щоб уповільнити висихання фарб при роботі і досягнути максимального зернистого вигляду, якщо це необхідно.

Для того щоб збільшити зернистість акварелі, грануляція якої є недостатньо високою, крім вищезазначених способів можна використовувати звичайну воду. Пам'ятайте, що використання дистильованої води не дасть належних результатів, тому що не містить іони, за рахунок яких і відбувається реакція.

Варіанти використання гранулирующей акварелі

Найкращий ефект грануляції помітний на картинах з зображеннями:

  • кам'янистих поверхонь;
  • морських безодень;
  • хмар;
  • грунту і піску;
  • снігу і сніжинок;
  • інею на склі та ін.

Акварельні фарби з грануляцією передають ці природні елементи максимально природно і правдоподібно (кожен з нас відчував міць гранітних скель і запах моря при спогляданні творів мистецтва подібного роду). Огляд на все властивості акварелі від Panda Market і поради по її вибору можна знайти тут.

Вгору