Швидка творчість — теж творчість, в якій ви зображаєте момент, мить, думку та ідею. Саме тому багато художників усім серцем люблять скетчінг, адже він дозволяє ураганом виплеснути свої емоції на папір. Якщо ви вже готові до цього «урагану», тоді сьогодні ми розберемося, чи підходить скетчінг маркерами для початківців і які варто купити скетч маркери та інші товари для перших експериментів.

Що таке скетчінг маркерами

Які маркери можна вибрати для скечингу

Підбірка спиртових маркерів для скетчінгу від Panda Market

Підбірка акварельних маркерів для скетчінгу від Panda Market

Чи потрібен блендер?

На чому можна малювати скетч маркерами?

Білі ручки для скетчингу

Прості олівці, білий пастельний олівець та гумка

Що таке скетчінг маркерами

Скетчінг маркерами це цікавий процес, коли ви створюєте нарис того, що бачите безпосередньо перед собою або представляєте у своїй уяві. Іноді цей малюнок стає заготовкою для подальшого розвитку ідеї, але часто це вираження емоцій, які ви хочете зафіксувати на папері. Малюнки скетч маркерами можуть бути різними: від швидких замальовок до добре деталізованих робіт у наступних тематиках:

  • дизайнерська — коли дизайнер робить швидкі нариси для себе або, щоб показати клієнту чи колезі свою ідею;
  • архітектурний скетчінг маркерами — популярний напрямок, в якому домінують міські пейзажі;
  • фешн-мотиви, коли художник чи дизайнер робить нарис моделі одягу, розробляє деталі, замальовує ідеї;
  • фуд-скетчинг, коли на папері виявляється їжа, а митець керується принципом: «Не намалював, отже, не поїв»;
  • інтер'єрний скетчінг маркерами — ще один популярний тренд, коли малюнок народжується в кафе, музеї, розважальному центрі;
  • технічний напрямок (обладнання, промислові об'єкти та ін.).

Однак у скетчингу немає обмежень: ви можете малювати дітей, квіти, тварин — все, що приносить вам натхнення. І перше, що потрібно для малювання маркерами, звичайно ж, самі маркери.

Які маркери можна вибрати для скечингу

З чого почати скетчінг маркерами? Почнемо з вибору інструментів для творчості, які у різних виробників випускаються у десятках кольорів. Збираючи свій перший набір для малювання з нуля, зверніть увагу саме на колірні характеристики. Щоб результати скетчингу радували 3D-об'ємом, ваші перші інструменти повинні утворювати градієнт, наприклад, кілька відтінків від блакитного до синього або підбір різних сірих тонів, за допомогою яких можна створити тональну розтяжку.

Які скетч маркери вибрати для першого набору:

Підбірка спиртових маркерів для скетчінгу від Panda Market

Багато новачків вибирають скетчінг спиртовими маркерами, які дають яскравий штрих, добре накладаються один на інший і довго зберігають насиченість кольору за умови, що використовується професійний інструмент (не підробка). Наприклад, за відгуками художників чудовим вибором для новачка будуть наступні інструменти наступних брендів:

1. Winsor&Newton — британський виробник, що випускає серії Water Colour, Pigment, Promarker і брашмаркери, які чудово змішуються, що дозволяє грати відтінками у власне задоволення;

2. Graph'it — французька компанія, інструменти якої не змазуються при використанні, а після висихання мають відмінну стійкість до стирання та впливу світла;

3. Sakura — серії Pen-Touch та Identi Pen від японського виробника відомі не лише якістю, а й різноманітністю незвичайних кольорів (наприклад, з флуоресцентним ефектом) та великим вибором наконечників, включаючи ультратонкі;

4. Marvy — ще один хороший вибір для початківців, особливо інструменти з серії Cartoon Designer, створені для архітектурного та інтер'єрного скетчингу, а також всього, що ви любите малювати.

Підбірка акварельних маркерів для скетчінгу від Panda Market

Скетчінг акварельними маркерами — ще один популярний напрям, який підходить, якщо ви цінуєте легкість і повітряну прозорість акварелі, але віддаєте перевагу більш зручному формату для пленеру або просто є поціновувачем швидкоплинній творчості. З цієї категорії можна виділити продукцію з наступних колекцій:

1. Лінійка Ecoline від бренду Royal Talens — те, до чого дуже легко звикнути, оскільки маркери дають можливість швидко малювати тонкими лініями, робити штрихування або заливати великі площі малюнка одним кольором.

2. Серія Artist Brush від бренду Marvy включає 96 кольорів, чого цілком достатньо для повноцінного скетчингу без обмежень.

Вибір інструментів залежить від того, для чого скетч маркери призначені. Випускаються вироби з тонкими круглими наконечниками типу «куля», які знадобляться для основного начерку. Для заливки підійде широкий скошений наконечник «долото», а наконечник «пензель» зручний, якщо ви хочете, не змінюючи маркер, малювати лінії різної товщини та інтенсивності, роблячи легкі, вільні «мазки».

У багатьох виробників маркери мають одразу два наконечника, наприклад, «куля» - «долото» або «пензель» - «куля». Такий варіант особливо зручний для скетчингу, оскільки дозволяє мати більшу різноманітність інструментів.

перманентний маркер двосторонній червоний, Sakura

Перманентний маркер двосторонній червоний, Sakura

Втім, деякі художники вважають за краще не брати із собою набори, а обходяться одним тонким чорним маркером та парою тонких лайнерів.

Чи потрібен блендер?

Вибираючи, якими маркерами малювати скетчі, орієнтуйтеся на свої уподобання, але не забудьте про маркер блендер, який не має жодного відтінку та при нанесенні залишає безбарвний мокрий слід. Такий інструмент потрібен, якщо ви хочете створювати градієнти між двома «далекими» кольорами, наприклад, зеленим та червоним. У такому разі перед нанесенням основних кольорів по паперу проходять блендером, що дозволяє зробити більш плавний перехід. Ще такий інструмент підходить для висвітлення певних місць заливки, допомагає прибрати зайвий штрих або надати об’єму за рахунок створення менш чіткого краю.

На чому можна малювати скетч маркерами?

Приступаючи до збирання дорожнього комплекту для скетчингу, новачок обов'язково замислиться над питанням: "На чому малювати скетч маркерами?" Для цього найзручніше купити один з наступних паперових носіїв:

Скетчбук (зазвичай формату від А6 до А4 з твердою обкладинкою) — зручний варіант для дороги, який не зминається у рюкзаку чи сумочці, а також дасть тверду підкладку для комфортного виконання начерку. Для скетчингу буде вдалим вибором скетчбук Hahnemuhle Manga Layout&Illustration, який за рахунок спіралі легко розкривається без заломів сторінок.

скетчбук Hahnemuhle Manga Layout&Illustration

Альбом — має м'яку обкладинку, але все одно гарантує комфорт малювання та зберігання робіт.

Наприклад, Authentic від Smiltainis:

альбом для маркерів Authentic від Smiltainis

або Layoutblock від Hahnemuhle:

альбом для маркерів Layoutblock Hahnemuhle

Склейка — ще один зручний формат, в якому листи склеєні по двом або чотирьом сторонам. Під час малювання не вимагає фіксації окремого аркуша, а намалювавши скетч, ви зможете його відокремити від склейки, оформити у паспарту і повісити на стіну. Наприклад,

- склейка Start від Smiltainis:

склейка для маркерві Start Smiltainis

- склейка серії 1264 Fabriano:

- склейка Layout Fabriano:

Окремі аркуші для малювання на пленері використовуються рідше, але деякі художники використовують їх разом із жорсткими підкладками-дошками, які мають фіксатори. Цей підхід дає можливість вибирати папір на свій смак під кожен проект (білий, чорний, коричневий, різної щільності та призначення).

При виборі скетчбука, альбому або іншого носія зверніть увагу, щоб папір призначався саме для маркерів, якими ви збираєтеся малювати (акварельних або спиртових). Це дасть можливість уникнути змазування чорнила, отримавши той ефект, на який ви очікуєте. У малюванні на спеціальному папері є ще одна важлива перевага: він добре вбирає чорнила і тому їхня витрата невелика, а ваші маркери слугуватимуть довше.

Білі ручки для скетчингу

Підбираючи, що потрібно новачкові для скетчингу, зверніть увагу на білі ручки Sakura або іншого виробника. Вони продаються поштучно та у наборах з кількома різними розмірами наконечника. Використання білих ручок дасть можливість підсвічувати деталі, робити відблиски та інші світлі елементи малюнка. Крім того, ви зможете малювати на чорному папері, виконуючи ефектні скетчі.

Прості олівці, білий пастельний олівець та гумка

Крім паперу не забудьте, що потрібно для скетчинга маркерами придбати допоміжні інструменти. За допомогою простих олівців ви зможете зробити легкий малюнок, тіні, штрихування та інші деталі малюнка. Також у роботі знадобиться гумка, білий пастельний олівець, наприклад, від Cretacolor чи Derwent, та інші інструменти, які ви зможете купити в інтернет-магазині Panda Market. Також перед стартом ви можете вивчити книги про скетчінг, де покроково розписано, як готуватися до нового хобі, які матеріали та інструменти знадобляться та як поетапно розвивати свою майстерність.