Мистецтво візуалізації завжди захоплювало людей своєю здатністю передати ідеї та емоції через малюнок. Однією з найцікавіших галузей в мистецтві є скетчинг – швидке та емоційне зображення, яке захоплює момент та відображає творчість художника. Скетчинг не має бути досконалим малюнком, він розкриває можливості виразу через простий лінійний малюнок.

Загалом, тема скетчингу доволі широка, і охопити її однією статтею не можливо, але згадати основні види скетчингу та цікаві книги присвячені цим тематикам, на нашу думку, просто необхідно.

Урбан-скетчінг

Основні види скетчингу

Урбан-скетчінг

Малювання міського середовища на вулицях, в кафе, у громадських місцях тощо. Це вид скетчінгу заохочує натуральний реалізм і спостереження. "The Urban Sketching Handbook" автор Gabriel Campanario - Ця серія книг містить вказівки щодо малюнка на вулицях міста. Сюди також можна віднести і архітектурний скетчинг та книгу "Urban Watercolor Sketching" Фелікса Шайнбергера, яка допомагає освоїти техніки та підходи до малювання архітектурних об'єктів.

Інтер'єрний скетчінг

Інтер'єрний скетчінг

Малювання внутрішнього простору кімнат, будинків та інтер'єрів. Використовується дизайнерами для створення концепцій та ідей для інтер'єрного дизайну. "Interior Design Illustrated" автори Francis D.K. Ching and Corky Binggeli - Ця книга містить ілюстрації інтер'єрів та пояснення їхнього дизайну, а також пропонує ідеї для малюнка.

Фешн-скетчінг

Фешн-скетчінг

Фешн-скетчінг - це вид мистецтва, спрямований на створення модних ілюстрацій, які відображають одяг, аксесуари та стиль. Цей вид малюнка використовується модними дизайнерами, ілюстраторами та художниками для представлення модних концепцій та дизайну одягу. "Illustration Now! Fashion" автор Julius Wiedemann - книга містить ілюстрації моди від відомих ілюстраторів і дизайнерів одягу. "Fashion Sketchbook" (6th edition) автор Abling Bina - книга надає практичні поради та вправи для фешн-скетчінгу. Шалений розвиток комікс-індустрії дав поштовх до розвитку аніме скетчинг та анатомічного скетчингу.

Аніме-скетчинг

Аніме-скетчинг

Аніме-скетчинг - це вид малюнка, який спеціалізується на створенні ілюстрацій у стилі аніме або манґа. Аніме - це японський стиль анімації, а манґа - це японський стиль коміксів. Цей вид мистецтва має свої власні особливості стилю, такі як великі очі, виразні вирази обличчя, і акцент на деталях волосся та одягу персонажів. "Mastering Manga" автор Mark Crilley та "Manga for the Beginner" автор Christopher Hart чудові книги які надають пояснення щодо основних технік, перспективи та різних стилів. Також є книга видавництва Book Chef “Як малювати аніме” автор Christopher Hart, про яку ми обов'язково розповімо трохи нижче.

Анатомічний скетчінг

Анатомічний скетчінг

Анатомічний скетчінг - це вид мистецтва, в якому художник малює анатомічні структури людського тіла. Це допомагає артистам краще розуміти будову та форму тіла, що є важливим для створення реалістичних портретів, фігур і малюнків. "Anatomy for the Artist" by Sarah Simblet - Ця книга містить докладні ілюстрації анатомії людського тіла та інструкції для художників.

Travel-скетчінг

Вуличний скетчинг та швидкий скетчинг

Travel-скетчінг

Travel-скетчінг - це вид малюнка, в якому художники створюють ілюстрації під час подорожей, фіксуючи враження та види з різних місць. Цей вид мистецтва дозволяє вам запам'ятовувати свої подорожі, зберігати моменти та події, а також створювати унікальні спогади. Найчастіше цей вид поєднує в собі інші різновиди малюнка вуличний скетчинг та швидкий скетчинг. Звісно на це впливає різноманіття архітектурних пам'яток і кількість позитивних вражень під час подорожей, які б хотілось як найшвидше перемістити на папір. Серія книг від автора Fabrice Moireau присвячена різним містам (Париж, Венеція, Рим, Флоренція, Прованс та ін.) містять чудові ілюстрації автора, створені під час подорожей. Вони надають ідеї та натхнення для travel-скетчінгу.

Скетчинг - це більше, ніж просто малюнок. Це спосіб передати власні думки, емоції та спостереження у візуальному вигляді.

Насамкінець ми підготували вам підбірку книг, які видані українською мовою і можуть бути цікавими для читачів які тільки збираються поринути у світ скетчингу, для вже досвідчених художників, та тим кому просто подобається гарна ілюстрація пов'язана з цікавою історією.

Скетчинг - це більше, ніж просто малюнок

Кращі книги по скетчингу

Книга "Малювати легко" Кеті Роуз Джонстон

"Малювати легко" Кеті Роуз Джонстон часто випускається у різних виданнях, з орієнтацією на початківців у малюванні. ЇЇ основна ідея, що малювання може бути доступним та простим для кожного, незалежно від попереднього досвіду.

Малювати легко

Книга "Розмова про ілюстрацію в піжамі та з філіжанкою кави" Дениса Зільбера

"Розмова про ілюстрацію в піжамі та з філіжанкою кави" Дениса Зільбера запрошує читачів у захопливу подорож у світ ілюстрації через неформальні бесіди. У ній автор розкриває секрети і хитрощі мистецтва ілюстрації, немов веде бесіду з друзями за чашкою кави. Ця книжка стає дороговказом у творчий процес і надихає на розмаїття творчих ідей.

Розмова про ілюстрацію в піжамі та з філіжанкою кави

Книга "Ви зможете малювати за 30 днів" Марка Кістлера

"Ви зможете малювати за 30 днів" Марка Кістлера - це практичний посібник для тих, хто хоче опанувати навички малювання за короткий термін. Вона пропонує структурований план навчання, що включає покрокові інструкції та уроки на кожен день, дозволяючи читачам поступово розвивати свої навички. Книжка допомагає подолати страхи та сумніви, мотивує регулярно практикуватися і поступово досягати видимих результатів у малюванні.

Ви зможете малювати за 30 днів

Книга "Як малювати аніме" Кристофера Харта

"Як малювати аніме" Кристофера Харта являє собою вичерпний посібник для тих, хто бажає оволодіти мистецтвом малювання аніме та манги. У ній розкриваються основні техніки створення персонажів, анатомії, виразів обличчя та жестів, а також розглядаються крок за кроком процеси створення різноманітних аніме-ілюстрацій. Ця книга стане незамінним ресурсом для художників-початківців, які прагнуть оживити свої персонажі в стилі аніме. 

Як малювати аніме

Книга "Все про малювання. Понад 200 технік, уроків і порад для художників-початківців"

"Все про малювання. Понад 200 технік, уроків і порад для художників-початківців" - це великий довідник, призначений для тих, хто тільки починає свій творчий шлях у малюванні. У ній зібрано понад 200 технік, покрокових уроків і цінних порад, що охоплюють різні аспекти малювання - від основних навичок до більш складних технік і стилів. Ця книга стане незамінним ресурсом для художників-початківців, допомагаючи їм удосконалювати свої вміння та розвивати творчий потенціал. 

Все про малювання

Книги для дітей "Малюємо тварин" Коріна Бойренмайстера та Міхаеля Фойерера і "KUMON. Нумо малювати! Від 2 років"

Кумон Тору "Малюємо тварин" Коріна Бойренмайстера та Міхаеля Фойерера і "KUMON. Нумо малювати! Від 2 років" Кумон Тору - це веселі і пізнавальні посібники, які допоможуть дітям розвивати свої творчі здібності та вміння в малюванні. Вони пропонують прості покрокові інструкції та шаблони для малювання різноманітних тварин, починаючи від домашніх улюбленців до диких мешканців джунглів. Книги стимулюють дитячу фантазію, допомагають поліпшити дрібну моторику і вносять радість у процес творчості.

Малюємо тваринKUMON. Нумо малювати! Від 2 років