Гуашеві фарби — популярний вибір художників-початківців, оскільки гуаш дає хороші мазки, яскраві, насичені кольори. Нею можна працювати в сухій та мокрій техніці та легко виправляти роботу після висихання. Гуаш підходить для живопису на папері, заґрунтованому полотні, деревині та багатьох інших матеріалах. Однак, щоб результат творчості радував вас, необхідно правильно підібрати інвентар для роботи з фарбами. У сьогоднішній статті ми розберемося, які пензлі потрібні для гуаші в залежності від матеріалу, виробника, номера та форми пензлів.

Як вибрати пензлі для гуаші залежно від матеріалу

ТОП пензлів для гуаші залежно від виробника

1. Синтетика Rosa Flame

2. Поні Rosa 612

3. Білка Rosa 211

4. Щетинка Rosa Amber

5. Колонок Escoda Reserva

6. Колонок KOLOS Grace

7. Raphaël

8. Синтетика Silver Brush Silver Silk

9. Соболь da Vinci Red Sable

Як вибрати пензлі для гуаші залежно від матеріалу

Зараз на ринку представлений широкий вибір пензликів з синтетики і велика різноманітність інструментів з натуральним ворсом, що ускладнює вибір художникам-початківцям. Давайте розберемося, як вибрати пензлі для гуаші залежно від матеріалу:

  • щетина найкраще підійде для техніки роботи сухим пензлем, коли фарба не розбавляється водою. Вона добре віддає гуаш і не деформується під час малювання;
  • синтетика використовується для більш тонких шарів та м'яких мазків, оскільки поєднує хорошу еластичність та жорсткість, дозволяючи накладати фарбу у точній відповідності до вашого творчого задуму;
  • натуральні пензлі (колонок, поні) краще для роботи з гуашшю не використовувати, тому що м'який ворс занадто сильно набирає воду, стає жорстким, і погано віддає фарбу.

Також у процесі роботи ворс м'яких натуральних пензлів деформується, чого не відбувається із жорсткою щетиною чи синтетикою. Однак деякі виробники рекомендують колонкові та інші натуральні інструменти для гуашевої техніки, і низка художників погоджується з цими рекомендаціями.

При покупці пензликів також варто звернути увагу на форму та розміри. Можна придбати пензлі для гуаші для початківців поштучно або замовити набір, у якому будуть усі необхідні номери для повноцінної художньої творчості. Загалом для старту вам знадобляться:

  • пласкі пензлі для гуаші застосовуються для заливання великих площ, особливо номери 16 20, середні інструменти (№8, №10) можуть використовуватися для універсальних завдань, а дрібні №4 для деталювання. Зазвичай до роботи досить двох-трьох різновидів такого інвентарю;
  • круглі пензлі також любить багато художників, оскільки ними легше працювати над тонкими деталями. Для початку творчості буде достатньо трьох-чотирьох номерів: великого пензля №10, середнього №4 або №5 та тонких інструментів №2 та №1;
  • пласкі пензлі зі скошеним кінцем, віялові та інші інструменти частіше застосовують професіонали, а на початковому етапі роботи з гуашшю можна обійтися без них.

Якщо ви плануєте купити пензлі для гуаші в магазині, то матимете можливість оцінити якість інструменту. Насамперед зверніть увагу на обойму — вона не повинна обертатися, люфтити і відпадати. Також слід перевірити, наскільки добре тримається в обоймі ворс, чи не вилазить із неї. Якщо ви маєте намір придбати пензлі в інтернет-магазині, орієнтуйтеся на виробника, намагаючись купувати продукцію відомих брендів, які цінують свою репутацію і тому здійснюють жорсткий контроль за якістю.

ТОП пензлів для гуаші залежно від виробника

Інвентар для роботи з гуашевими фарбами випускають як вітчизняні, так і зарубіжні виробники, пропонуючи продукцію різних форм та номерів у широкому діапазоні цін. Зазвичай компанія вказує, які пензлі підходять для гуаші, і на ці рекомендації слід орієнтуватися під час вибору. Ми підготували ТОП-9 колекцій, в яких представлені як натуральні, так і синтетичні пензлі для гуаші:

1. Синтетика Rosa Flame

Синтетика Rosa Flame — найкращий пензель для гуаші, що, в залежності від номера, підходить для опрацювання дрібних деталей і заливки великих поверхонь, добре тримає форму після змочування, не деформується, легко набирає і віддає фарбу.

Пензлі кутові синтетика Rosa Flame 1368A

Пензлі кутові синтетика Rosa Flame 1368A

Пензлі плоскі синтетика Rosa Flame 1368F

Пензлі плоскі синтетика Rosa Flame 1368F

Пензлі овальні синтетика Rosa Flame 1368FR

Пензлі овальні синтетика Rosa Flame 1368FR

2. Поні Rosa 612

Поні Rosa 612 — інструменти з натурального ворсу можуть використовуватися для роботи з гуашевими фарбами, наприклад, для дрібного деталювання.

Пензель 612 поні круглий ROSA Studio

Пензелик 612 поні круглий ROSA Studio

3. Білка Rosa 211

Білка Rosa 211 — варіант з тонким, м'яким ворсом може розглядатися для роботи гуашшю.

Білка Rosa 211 для гуаші

Пензелик 211 білка круглий ROSA Studio

4. Щетинка Rosa Amber

Щетинка Rosa Amber — доступні за ціною пензлики для малювання гуашшю, виготовлені з натуральної щетини, гнучкої, але досить пружної для роботи з густими фарбами, добре віддають гуаш, забезпечують рівномірний мазок, підходять для змішування фарб безпосередньо на папері з отриманням градієнтів.

rosa amber пензлі для гуаші

Пензлики щетина Rosa Amber

5. Колонок Escoda Reserva

Колонок Escoda Reserva — якщо ви віддаєте перевагу натуральним матеріалам, то колонкові пензлі з цієї колекції найкраще підійдуть для малювання гуашевими фарбами, оскільки за рахунок потрійного обтиску обойми добре тримають ворс.

Пензель Escoda Reserva Gold TRAVEL

Пензель Escoda Reserva Gold TRAVEL

6. Колонок KOLOS Grace

Колонок KOLOS Grace — пружний, еластичний ворс дозволить з комфортом працювати з щільними фарбами і може використовуватися як альтернатива синтетиці.

Пензель Grace 3039R колонок круглий KOLOS

Пензель Grace 3039R колонок круглий KOLOS

7. Raphaël

Raphaël — синтетичний ворс добре віддає гуаш, відмінно зберігає свою форму навіть при роботі густими пастозними мазками. Пружний тонкий кінчик круглих пензлів ідеально підійде для промальовування дрібних деталей.

синтетика плоска Raphaël Softacryl 871

Синтетика плоска Raphaël Softacryl 871

8. Синтетика Silver Brush Silver Silk

Синтетика Silver Brush Silver Silk — професійні пензлі для малювання гуашшю, які добре набирають, утримують та віддають фарбу, утворюючи рівномірний мазок із чіткими краями. Пружний, але еластичний ворс відрізняється високою зносостійкістю, а сформований кінчик дозволяє малювати точки, тонкі лінії та інші дрібні деталі, не змінюючи пензель на дрібніший номер.

Пензель Silver Brush 8800S Silver Silk 88

Пензлик круглий Silver Brush 8800S Silver Silk 88

9. Соболь da Vinci Red Sable

Соболь da Vinci Red Sable — пензлі з тонкого, дуже пружного волосу червоного соболя, придатні навіть для роботи в гуашевій техніці.

Пензель DaVinci Red Sable 36 червоний соболь

DaVinci Red Sable 36 червоний соболь

Ми розібралися, які пензлі для гуаші краще, але при роботі з цим інструментом варто пам'ятати, що за ним потрібен правильний догляд. У такому разі ворс довго збереже свою форму, кінчик пензля не буде куйовдитися, а обойма не злетить з рукоятки. Докладніше про те, як мити пензлі після гуаші та які засоби для цього знадобляться, ви можете дізнатися у цій статті на нашому сайті.